Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2010

 

23.12. Do videogalerie jsem vložila nové video. Je to sestřih fotek. Jinak se nám blíží kvapem Vánoce a taky nový rok.

Takže krásně prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2011!!!

 

19.12. Ve čtvrtek na obranách Larrča poprvé kousala na klín!!! Napřed do něj kousla a pustila, protože to nebyla její nohavice, ale když zjistila, že se do toho dá taky kousat měla už pěkné zákusy a dokonce si klín i hrdě nosila.

 

10.12. Přidala jsem do videogalerie nové video. Konečně jsem se odhodlala pustila se do nastříhání - a výsledkem je sestřih Kimmčiného stopování. Tentokrát jsem je ovšem musela dát na stream, protože milé youtubíčko se rozhodlo, že mi sice video přehraje, ovšem bez zvuku. Snad se bude líbit.

V týdnu se obrany nekonaly a výcvik probíhal v hale. Larrči to nijak nevadilo a sousředila se na cvičení pěkně.

 

4.12. Larrča a její sourozenci dnes slaví takové malé výročí - a to půlroční narozeniny! Všechno nejlepší!!!

Kvůli počasí se v týdnu obrany konaly v hale. Larrča sice měla zájem, ale přece jen to bylo jiné prostředí a bylo na ní vidět, že to není ono. Ale myslím, že si na to časem zvykne.

Pár nových fotek ze zimního řádění je ZDE

 

27.11. V týdnu napadl v Humpolci sníh.. Larrča ho ani nějak nezkoumala, lítala se psy jako vždycky a klidně si do něj lehla, sedla. Byly jsme 2x na obranách a šlo jí to pěkně, jen já se musím naučit, co a jak, abych jí to nekazila. Máme potvrzenou přihlášku do Olomouce na výstavu, takže už mám nervy teď, protože to bude moje i Larrčina premiéra.

Dnes napadl sníh přes noc i u nás, takže je ve svém živlu hlavně Kimmča, která sníh miluje. =)))

pb250332.jpg

 

 

20.11. Malá aktualizace... Dnes jsem se odhodlala a vyrazila jsem s Larrčou na stopu. Našlapala jsem jí dvě krátké, jednu 20 kroků a druhou 15 kroků dlouhou, rovnou. Larrča mě překvapila a i přesto, že jsme celkem dlouhou dobu nestopovaly, pěkně hledala. Pak jsme si procvičily pár cviků z poslušnosti, postoj a chůzi na výstavu a pohrály jsme si z míčkem. Ve středu a čtvrtek jsme byly na obranách. Na výcviku jsme zkoušely poprvé vysílačku. Zatím Larrča ještě moc netuší o co jde, ale myslím, že to velmi rychle pochopí...

Jinak žádné novinky, snad jen to, že Kimmča se hárat přestala a začala pro změnu Šelbinka, tento rok a něco dřív než obvykle. Nejspíš to bude tím bláznivým počasím.

 

6.11. Opět víkend. V týdnu na obranách měla Larrča poprvé postroj. Dostala pochvalu od figuranta, že i když mění zuby, tak že pěkně drží. Ve čtvrtek na výcviku jsme měli přezkoušení poloh před psovodem - výsledek ZDE. Dále jsme cvičili přiřazování k noze, chůzi u nohy a překážky ( tunel, áčko, houpačku, skokovku ).

 

29.10.  Byli jsme s Larrčou na očkování, takže už to má komplet a další návštěva až za rok. Zvážila jsem ji a má 12 kg. Nechala jsem jí čtečkou zkontrolovat čip a má ho tam, kde má být. Zrovna jsme jí koupili postroj na obrany, aby se neškrtila na obojku. V týdnu ho vyzkoušíme..

 

24.10. Přidána nová rubrika v Naše úspěchy a upraveny některé staré rubriky

 

16.10. Dala jsem nové fotky na rajče ze společné procházky se sestřenicí a její fenkou Dolly.

Včera byl táta s Kimmy na veterině a bohužel krevní rozbor nic neukázal, ale je podezření, že to mohla vyvolat potravní alergie a to i přesto, že již celkem dlouho krmíme těmi stejnými granulemi.

 

15.10.  Tak ve čtvrtek jsme měli ve škole jako vždy předmět výcvik psů. Tentokrát se ovšem některé cviky již známkovaly. Známkovalo se přivolání, oční kontakt ( přední a boční ) a chůze u nohy na motivaci. A jak jsme si s Larrčou vedly?? Dostaly jsme samé jedničky a za oční kontakt dokonce jedničku podtrženou!!! Dále jsme zkoušeli polohy sedni, lehni, vstaň před psovodem na pamlsek a přiřazování z ke mně k noze. Mám z Larrči radost, byla pochválená, že se pěkně soustředí. Několik fotek z výcviku je ZDE. A v úterý jsme již byly na obranách, i tam se Larrča činila, pěkně se o hadr tahala a evidentně se jí to líbilo. Na pár fotkách jsme zachyceny ZDE

A teď jedna horší zpráva. Od středy je Kimmča nějaká nemocná, bohužel paní veterinářka stále ještě nezjistila, co jí vlastně je, ale nasadila jí antibiotika a poslala krev na rozbor.. Doufáme, že se na to brzy příjde...

 

8.10. Konečně jsem stáhla fotky. Larrča už má narostlých 5 zoubků. V týdnu jsme šlapali 30 kroků dlouhou rovnou stopičku. Larrča pěkně hledala

 

2.10. Týden se s týdnem sešel a je tu opět víkend a tudíž pár novinek. Larrča už má 2 mléčné řezáky venku a již jí tam rostou zoubky nové. Začal se jí viklat spodní řezák, tak čekám, kdy vypadne.. Dnes jsem nafotila několik nových foteček, hned jak je stáhnu objeví se na rajčeti. A ještě jedna zprávička. Sundala jsem Laře náplasti z uší a už jí konečně stojí tak jak mají!!!! Jupíííí Snad jí to už vydrží... Takže tedy důkazní foto je zde:

            ...LARRČA PŘED...                       a                       ...LARRČA PO...

Larrča před lepením ušía po lepení uší :))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.9. Založila jsem si účet na rajčeti, nachází se ZDE a taky jsem se poprvé pokusila sestříhat video z Klubového závodu v poslušnosti (4.9.2010) na výsledek mého snažení se můžete podívat TADY

 

25.9. S Larrčou jsme přešly na jiný styl lepení oušek a zatím jí drží, takže se snad i brzy postaví :-) V týdnu jsme se zúčastnily obran a Larruška se moc těšila a dokonce se i pěkně tahala, udělala mi tím velkou radost. Také jsme byly na stopách. Napřed jsme dělaly čtverec a potom i 20 kroků dlouhou rovnou stopičku.  Byli jsme na procházce s naší štěňátkovskou třídní partou. Sice nešli všichni, ale i tak nás bylo dost..

nase-parta.jpg

Fotila Domča :))

po kliknutí na obrázek se otevře v plné velikosti

A ještě jedna aktualitka. Larrči začaly padat zoubky!!!!

 

18.9. Tak opět je tu víkend. Dnes jsem Larrči poprvé lepila uši, neboť se jí stále nechtějí zvedat. Za dnešek jsem vyzkoušela různé náplasti, ale žádná nechce držet moc dlouho. Teď má na uších poslední pokus a jestli ani ten nevyjde, tak jsem v koncích s nápady...

 

obraz034.jpg

Ve čtvrtek měla naše skupina poprvé předmět "výcvik psů". Povídali jsme si o motivaci a zkoušeli jsme oční kontakt přední a boční, vodění u nohy na pamsky a ukazování zubů. Všechna štěnda si vedla dobře. Larrča byla pochválená, že je šikovná. Už se taky naučila štěkat na povel a trénujeme výstavní postoj, ale ten nám zatím moc nejde.

 

11.9. Za uplynulý týden mi Larrča udělala hned několik radostí. V neděli přečkala asi 20 minutovou jízdu autobusem. Auto jí stále dělá problémy, takže jsem se bála, jak autobus zvládne. Cestu mi prospala na klíně.  Vlaky snáší dobře.  V týdnu jsme vyrazily 2 krát na obrany. Poprvé Larra nevěděla co a jak, jestli se může tahat s tím cizím člověkem a nebo ne. Další den už netrpělivě štěkala a dokonce se i přetahovala!! Snad jí to bude i nadále bavit. Trénovaly jsme plechový tunel. Za piškotek ho Larrča proběhla, a pak už ho běhala zcela bez problému. Také jsme zkoušely štěkání na povel. Nedělní cestu domů také zvládla. Je to moje šikulka.

 

4.9. Dnes mám hned několik novinek k zapsání. Takže 31.8. jsme s Larrčou odjely na intr do Humpolce. Vezl nás táta. Cestou jsme se ještě stavovali na veterině a nechali Larru doočkovat. Kapičky už nepotřebujeme, očička by měla být v pořádku, také jsem jí zvážila a už váží téměř 8 kg! Zrovna jsem Laře koupila náhubek, který musí mít do vlaku. Po příjezdu jsme se vydali do areálu pro psy. Dostala jsem klíč od kotce, ve kterém bude Larrča přechodně bydlet. Dostala napapat a šla jsem se ubytovat já. Další den jsem šla Larru ráno vyvenčit. Byla jsem moc ráda, že přes noc vydržela a vyvenčila se až na venčišti. Další den už chodila do kotce sama a už ani neštěkala, když jsem odcházela. Asi i proto, že jsem jí tam nechávala něco dobrého :-) Nadšeně si hrála s ostatními štěňátky, chodily jsme na procházky po okolí a seznámila se s pávy, lamou, prasaty a taky koněm a stojícími traktory. Už jí ani moc nevadí auta a silniční ruch. Když je na volno, tak se nechá krásně odvolat i ze hry. V pátek nás čekala pvní cesta vlakem domů. Trošku jsem se bála, jak ji Larra zvládne, ale mile mě překvapila. Na nádraží, které je od internátu celkem daleko došla bez problémů. Ve vlaku jsem si ji vzala na klín a spala až do příjezdu do Havlíčkova Brodu, kde jsme přestupovaly. Dále jsme ještě přestupovaly v Brně. Larrča všechny cesty vlakem prospala a ani přijíždějících a brzdících vlaků se extrémně nebála. Dokonce si i nechala bez protestů nasadit náhubek a chovala se, jako by ho měla odjakživa. Doufám, že jí to vydrží :-)

Další novinkou dne je, že dnes Larruška slaví 3 měsíce! Taktéž přejeme vše nej i ostatním sourozencům! 

animace--alila--asi-jiny--adrenalin--avantgarda--a-propos--antiperle--aribeez-lerbynn.jpg

Zleva: Animace, Alila, Asi Jiný, Adrenalin, Avantgarda, Á Propos, Antiperle, Aribeez Lerbynn

A poslední, ale velmi důležitou událostí je moje a Šelbinčina účast na klubovém závodě v Rájci - Jestřebí. Opět jsme nastoupily do kategorie ZM. Šelbinka si nakonec vybojovala skvělé 2. místo!!!! I počasí nám docela vyšlo. Naše ZM kategorie odcvičila bez deště a i část ZVV1. Posledním závodníkům již trochu pršelo. Nejvíce se ovšem rozpršelo při konečném nástupu a předávání cen. Jako obvykle to byl super zorganizovaný závod, skvělá atmosféra a spravedlivý pan rozhodčí!

30.8. Přidán odkaz na Lařinu sestřičku Vločku a Klub chovatelů kolií a šeltií Praha

25.8. Novinka dnešního dne je, že Larrča už má celé papírové jméno! Hanka mi dnes napsala název její nové CHS! Takže vám s radostí představuji Á PROPOS LERBYNN

24.8. NAHRÁNO NOVÉ LOGO!!! Opět musím poděkovat bráchovi, že byl tak hodnej a vytvořil mi je.

22.8. Dnes jsem vzala Larrču na cvičák. Ze psů, kteří na ni byli moc hrr byla napřed nejistá, ale za chvíli se rozkoukala a pak si už i hrála. Při cvičení jsem s ní byla bokem a nechala jsem jí prozkoumávat cvičák. Larra si sama vlezla do tunelu a prošla ho. Zkoušely jsme také kladinu a proběhlo to bez problému. Larra se vůbec nebála a za piškot vylezla , přešla a slezla krásně. Je dobré, že i když měli pejskové volno, tak se od nich nechala krásně odvolat. Podívala se i do odkládačky, ale jen si tam vlezla a zase jsem ji pustila ven. Cestu domů zvládla taky pěkně, doma se nažrala, chvilku odpočívala a potom chtěla zase řádit. Aut se už taky moc nebojí, jen když nějaké jede, tak se zastaví a kouká se. Do očiček sice ještě kapeme, ale už se jí to pěkně zlepšilo.

16.8. Založena vlastní fotogalerie Larry.

13.8. Včera jsme byli s Larrou na očkování. Larra se bránila ze všech sil, ale nakonec jsme ji přemohli a včeličku dostala. Po té jsme se šli za účelem socializace projít po městě. Larrča byla vyjukaná z množství projíždějících aut. U nás jich moc nejezdí, tak aspoň vím, na co se zaměřit. Cesty autem jí zatím dělají problémy, ale věřím, že když spolu budeme tak často jezdit, tak se to spraví. Larruška má zarudlé očička a teče jí z nich, takže jsme ještě dostali kapky a budeme muset kapat. Večer jsme kapali poprvé. Larra  udělala hysterický výstup, ale nakonec se to povedlo. Dnes ráno jsme opět kapali a už to bylo dobré. Napřed se trochu kroutila, ale když zjistila, že jí to nepomůže, uklidnila se.

8.8. Tak opět pár novinek aneb 1. společný týden s Larruškou Larrča je pěknej drak a jak s taťkou říkáme "zuřák". Rozčilovat se opravdu umí znamenitě Když si hrajeme vrčí a zuří, když se jí něco nelíbí, tak se rozčiluje atd. Vždy nás vítá velkým štěkotem. Ale jinak zlato.. Je velmi vnímavá a učenlivá akorát pořád nechce chápat, že "teta" Kimmy si s ní opravdu nechce hrát a chce mít klid a provokovat ji se nevyplácí... 5.8. jsme byli na veterinární prohlídce. Larra byla šikovná a dostali jsme pár doporučení co a jak a příští týden jedeme na očkování.  Také pomalu hravě cvičíme základy, což znamená ke mně, sedni, lehni. Jak Larrča zjistila, že za toto bude odměna, jde jí to parádně. Na louce ji můžu s klidem pustit, pěkně si mě hlídá a na zavolání přiběhne. Také se v týdnu potkala se sestřenčinou fenkou kříženkou knírače s jezevčíkem. Jsou s Larrou skoro stejně staré, dělí je jen necelé 2 týdny, takže si holky rozumněly a pěkně si pohrály. Konečně někdo, kdo byl ochoten si s Larrou pořádně psovsky pohrát. Na dvoře jsou její nejoblíbenější hračkou pruty s listím, ostříhané ze šeříku a po nich následují pet lahve. S těmi si hrajeme nejvíce, protože se jí líbí, že listy šustí a když je táhnu po zemi, tak je s nadšením loví. Občas si Larra z boudy vytáhne svoje hračky, které má od Hanky z domova. Když si spolu hrajeme, taháme se, Larra je zakouslá a vrčí a zuří Zákus povětšinou provádí do mojí mikiny, nohavic nebo rovnou do ruky Opravdu se s ní nenudíme. Dnes jsme se vydaly na naši první stopu alias pachový čtverec. Ze začátku nechápala o co jde, ale brzy zjistila, že tam jsou granulky a úporně je hledala. Musím ji jen a jen chválit.Uvidíme, jak nám to půjde dále. Tak tolik náš 1. společný týden.

Přidán odkaz na stránky brášky Adrenalina - Rufuse

1.8. Larruška je doma!!! Dlouhou cestu autem zvládla s přehledem. Doma vše prozkoumala a seznámení s holkama dopadlo také dobře. Už se pomalu zabydluje a nic ji jen tak nezaskočí. Je moc šikovná.

Do odkazů přidána stránka její sestřičky Animace - Máji

18.7. Larra má zveřejněnou svoji vlastní představovací stránku. Nejsou ještě doplněny všechny údaje, ale časem se tam jistě objeví. Na stránce se pracuje!

 

selbi.jpg14.7. Dnes slaví moje úžasná a milovaná Šelbinka své  5. narozeniny!!! Zlatíčko moje, přeji ti jen to nej, protože ty nejsi zlatá jen barvou srsti, ale hlavně duší! Jsem moc ráda, že tě mám.

 

 

 

13.7. Moje budoucí posila - fenečka krátkosrsté kolie má již volací jméno! Tímto Vám s velkou radostí představuji LARRUŠKU

larra.jpg

Autorkou fotky je Eva Komínková

Vlastní fotoalbum Larry a další fotky jsou na Hančiných stránkách

Už se těším, až bude Larra doma! Také se jí již chystá její vlastní představovací stránka!

 

6.7. Upraveny a změněny některé rubriky. Co se plánuje dále je v rubrice Plány do budoucna.

 3.7. Dnes byl na programu dne velký výlet až do dalekých Jinočan. Ráno kolem deváté jsme plni očekávání nastoupili do auta a rozjeli se na 4,5 hodin dlouhou cestu. V Praze jsme trochu bloudili, jak to my již máme ve zvyku. Ale cesta za to rozhodně stála! Hanka ( Dupčina panička a chovatelka štěňátek ) nás po přivítání přivedla na zahradu k ohrádce, kde zrovna skoro všechna štěněcí miminka spinkala. Tak jsme si vlezli za nimi a za chvíli nás už prckové zkoumali, co jsme zač. Přišla se za námi podívat i Dupinka a taky 3 měsíční Gituška ( také kraťanda ) a společnost nám ještě dělal jezevčík. Hanka je velmi sympatická a ochotně nám odppovídala na vše, co nás zajímalo. Řekla nám, jak se zatím každé štěňátko chová a na co by se podle jeho prozatímního chování nejspíše do budoucna hodilo. Po těžkém rozhodování jsem si nakonec vybrala krásné štěňátko, které mi i bylo doporučeno Hankou, že se na výcvik zatím jeví slibně.

Je to trikolorní odvážná krasavice, s kožíškem opravdu černým jako uhel a se sytými hnědými znaky, které Hanka zatím "pracovně" říká Krtek.

 4058-full.jpg

 moje 3 týdenní myška

foto je stáhnuto z vebu www.kratkosrsta-kolie.cz

Bohužel čas běžel neúprosně dopředu a my se pomalu museli rozloučit a vydat se na dalekou cestu domů. Ani se mi od štěňátek nechtělo, ale už to nebude moc dlouhá doba a já si pro svého Krtečka zase pojedu.

Plánuje se návštěva štěňátek! V sobotu 3.7. se pojedeme podívat do Jinočan na Dupinku a bandu štěníků. Snad si tam rovnou vyberu moji novou posilu , která mi bude pomáhat ve škole až k maturitě.  

Už se moooc těším!!!

Upravena rubrika Co cvičíme

18.6. Štěňátka rostou jako z vody, už jsou jim 2 týdny!!!

Tááák!! Nastal den D -  4.6. se narodilo 8 štěňátek fence Dupi Dup Nirreterrit. 2 kluci a 6 holčiček. Štěňátkům i mamince přeji hooodně zdraví a pohody. Už se moc těším, až jedna z nich bude moje více ZDE

 29.5. Šelbi - 1. místo na Klubovém závodu v poslušnosti! Závod byl moc povedený. V naší ZM kategorii soutěžilo 7 týmů a v kategorii ZVV-1 9 týmů. Naštěstí vyšlo i krásné počasí, takže to byla paráda. Organizace a atmosféra závodu byla také skvěla. Pan rozhodčí byl velmi milý a spravedlivý. Do Rájce se vždy moc ráda na nějaký ten závod vrátím.

21.5. Přidána rubrika Odkazy. Ale největší novinkou je krásné NOVÉ LOGO!!! Za ně velmi děkuji mému šikovnému bráchovi. Díky moc!

Šelbi je přihlášená na Klubový závod v poslušnosti, který se bude konat v Rájci-Jestřebí.

 15.5. Holky mají nové psí boudy! Oproti těm starým je to opravdu luxus. No jo, tatínek domácí kutil. =)

Pár fotek na ukázku:

Obě dvě

 

Obrazek

Detail

Obrazek

Otevřená spací část

Obrazek

Interiér ( škoda, že to není líp vidět )

Obrazek

Šelbinka modelka pózuje ve vchodu do boudy

Obrazek

A už se připravuje materiál na třetí boudu!

 

 9.5. Huráááá!!!! Kimmča splnila zkoušku FPr-3!!! Veliká gratulace! :)

Obrazek

 

 Fenka Dupi Dup Nirreterrit, po které mám mít štěňátko, má potvrzenou březost! Jupííí!! :)))

Kimmča je přihlášena na stopařské zkoušky FPr-3. Budou se konat 9.5. v Boskovicích.

10.4. Drobné úpravy rubrik, přidání nových odkazů

13.3.  Dnes se konal Klubový závod v poslušnosti. Od rána padal sníh a foukal studený vítr. V kategorii, kde jsme se Šelbi nastoupily bylo přihlášeno 14 závodníků. Šelbinka odvedla celkem pěkný výkon a z placu si odnesla 46 bodů z 50. Zjistilo se, že ještě jedna účastnice má stejný počet bodů jako my. Tudíž jsme si losovaly o 2. a 3. místo! Los rozhodl, že nám připadne krásné 3. místo. Vůbec jsem nedoufala, že se tak pěkně umístíme. :-) Domů jsme si odvážely několik dárkových předmětů a krásnou bronzovou medaili, ale hlavně plno krásných dojmů z pěkně zorganizovaného závodu a příjemných lidí.:-)

 

Jsme se Šelbinkou přihlášeny na Klubový závod v poslušnosti, který se bude konat 13.3. v Rájci-Jestřebí :-)Obrazek

 

 17.2. Kimmča má narozeniny - 5 let! :-)

 

12.2. Dnešní datum připomíná den, kdy do psího nebe odešla naše milovaná Kony. Konyško, stále na tebe vzpomínáme a nikdy nezapomeneme!

 

V časopise Psí kusy 3/2010 v rubrice Vyčenicháno je článek o Střední zemědělské akademii v Havlíčkově Brodě, kde studuji.

 

15.1. první novinka v letošním roce. Šelbi byla na očkování. Paní veterinářka ji prohlédla a Šelbi dostala včeličku. Zrovna jsem ji zvážila - výsledek 31 kg. Všechny úkony zvládla skvěle a ještě za odměnu dostala piškotek! :)

 

Vítejte v roce 2010!

 

 

 

 

 

img alt=

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář