Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2009

11. 1. 2009
 

Přejeme všem krásné prožití svátků vánočních a úspěšné vstoupení do nového roku 2010!

 

4.12. Byli jsme se Šelbi na veterině. Na oušku se jí udělal nějaký bolák a nechtěl se zahojit. Paní veterinářka Šelbince kolem boláku ostříhala chlupy a dala nám mastičku. Tak pravidelně mažeme a řekla bych, že už je to lepší. Jsem ráda, že to nebylo nic vážného.

 

A tímto závodem jsme již opravdu ukončili kynologickou sezonu v roce 2009!

 

Obrazek

14.11. Dnes se konal poslušnostní závod podle ZM a ZVV1 v Rájci - Jestřebí. Byl celkem pěkný den, jen ráno byla mlha, ale k poledni se již začala trhat. Nastoupily jsme ze Šelbi v kategorii ZM a a šly jsme hned jako první. Šelbinka měla krásnou poslušnost a odnesla si 47 bodů z 50. Další ji již o tohle prvenství nepřipravili, takže nakonec vyhrála 1. místo!!! Dostala krásnou zlatou medaili a diplom. Závod byl velice dobře připraven a šel velmi svižně. Pan rozhodčí byl spravedlivý a přívětivý. Moc se mi v Rájci líbilo a pokud bude čas, ukážeme se tam příští rok znovu :-)

30.10.

Při náhodném brouzdání po netu jsem narazila na ještě jeden závod. Koná se 14.11. v Rájci - Jestřebí a je z poslušnosti podle ZM. To si ze Šelbinkou nesmíme nechat ujííít!!!! Takže dnes jsem odeslala přihlášku, snad bude ještě místo.

 
10.10. - Stopařské závody v Boskovicích. Od rána bylo škaredé počasí, stálé přeháňky a zima. Stopy se šlapaly na poli s vojtěškou, která byla místy vysoká až po kolena. V kategorii ZM nás bylo 7. Stopa se Šelbi nevydařila, Kimmy na tom byla o něco lépe. Na poslušnosti si to holky obrátily. Kimmy se nedařilo, takže si odnesla malé bodové hodnocení. Šelbi na poslušnosti ztratila jen 3 body za malé nepřesnosti. Bohužel díky nevydařené stopě to na pěkné umístění nestačilo. Tento závod se nám nevyvedl, obě holky zkončily na chvostu závodního pole. Prostě není každý den posvícení a při dalších akcích se nám určitě povede mnohem lépe.
 
26.9. - FPr - 2 v Boskovicích. Kimmy má zkoušku úspěšně za sebou!!!
 
Kimmča je přihlášená na stopařskou zkoušku FPr-2!!!
 
6.9. - Voříškiáda v Blansku. Na úvod byla ukázka tance se psem pak tanec orientálních tanečnic a potom výstava začala exhibicí čistokrevných plemen s PP. Dále následovala třída štěňat a po ní třída veteránů. Posuzování voříšků a plemen bez PP probíhalo ve dvou kruzích. Se Šelbinkou jsme nastoupily až mezi posledními. V kruhu nás bylo 7 - tři labradoři a čtyři zlatí retrívři. Šelbi byla paní rozhodčí nazvána takovou "něžnou duší". Asi proto, že je drobná a má jemný výraz. :-) Zkončily jsme na šestém místě.
Ze Šelbi nikdy nebude výstavní pes, za prvé je bez PP a za druhé proto jsem si ji nepořizovala. Má mnoho jiných předností - mezi ně sice nepatří vzhled, ale patří tam naprosto úžasná povaha. Voříškiády beru jako dobrou zkušenost a vždy si to tam užiji, i když se neumísťujeme mezi prvními. Tahle blanenská výstava byla hezky organizovaná a moc se mi tam líbilo. Naštěstí nám vydrželo i počasí.

Obrazek

Obrazek


30.8. - Máme to!!! Dnes jsme byli na zkouškách. Napřed proběhly FPr 1-3 a BH až pak. Kimmy se trošku nedařilo, ale nakonec se srovnala a zkoušku udělala. Na BH nás bylo osm. Měla jsem nervy, jak to se Šelbi zvládneme. Šly jsme až v poslední dvojici. Šelbinka mile překvapila, poslouchala nádherně, při chůzi u nohy na mě koukala. Byla to paráda. Myslím, že jsme si zaslouženě z placu odnesly 58 bodů ze 60 možných. V druhé části dostala známku obstál. Na to, jak jsem se na začátku bála jsem na Šelbi pyšná a mám radost, že jsem nakonec jela a zúčastnila se.
 
17.8. - Kimmča dnes dostala poslední injekci antibiotik a už by měla být zdravá. Pokud se neobjeví žádné obtíže už na veterinu nemusíme. Doufáme, že neobjeví a bude všechno v pořádku.
 
14.8. - Byli jsme opět na injekci. Protože je dnes pátek, tak na víkend dostala antibiotika v prášcích a na veterinu pojedeme zase v pondělí.
A teď jedna veselejší zpráva. Dnes se konal noční cvičák. Tato akce se koná prakticky každé prázdniny, je to takový legrační výcvik. Například páníčci si zaběhnou trať agility a pejsci koukají. Až je tma, tak se koná stezka odvahy.
 
13.8. - Kimmča je nemocná!!! :-( Byli jsme s ní na veterině, protože jí rozpraskal čumák a otekl jí. Takže jím nemohla pořádně dýchat. Dozvěděli jsme se, že je to něco podobného jako u lidí rýma a naštěstí, že jsme přišli včas, ale i přesto dostala injekci s antibiotiky. Bude je brát pět dnů, takže zítra jedeme znovu. Do zkoušek by ale měla být zdravá.
 
11.8. - Jsme přihlášení do Blanska na zkoušky, které se konají koncem srpna. Kimmča na zkoušku FPr-1 a Šelbi na BH. A na září je ještě Šelbinka přihlášená na výstavu psů bez PP a voříšků.
 
25.7. - Dnes se u nás na hřišti konala jako již tradičně každým rokem pouťová slavnost. Kromě povozu s koněm a přehlídky hasičské techniky tam měl ukázku i cvičák. Já se Šelbinkou jsme šly první a měly jsme takové tanečně-poslušnostní vystoupení doprovázené hudbou. Napřed jsem jít nechtěla, protože jsem se bála, že to nezvládneme, ale nakonec jsem byla přemluvena. A snad se to i líbilo. :-) Pak jsem se připojila k ostatním a pokračovali jsme poslušností a překážkami z agility. Nakonec se pejsci i pobavili na mini ukázce základů obrany, kde si zakousali na klín a hadr. Na závěr se každý rozloučil nějakým kouskem. Podle mě se ukázka vyvedla a byla pro nás další zajímavou zkušeností.
 
14.7. - Slavný den :) Šelbinka slaví své krásné čtvrté narozeniny! Tak všechno nejlepší! :-)

Obrazek

8.7. Šelbinka má svůj vlastní profil!!! Jestli se chcete podívat, tak stránky jsou:
www.mistnost-retrivri.estranky.cz
v rubrice "Vaši retrívři" - labradorský retrívr
 
 
7.7. - Konečně se konal náš dlouho s kamarádkama plánovaný výlet! Jely jsme se podívat do ZOOparku a DINOparku ve Vyškově na Moravě. Samozřejmě naši pesani nemohli chybět. Zúčastnila se s námi Šelbinka a kamarádčina fenka šeltie Dolly. Cestování vlakem Šelbi žádný problém nedělalo. Trošku nás strašilo počasí, ale nakonec vyšlo a bylo nádherně. Myslím, že klidně můžu prohlásit, že výlet se vydařil a všichni si ho užili! :-) Fotky z výletu jsou ve fotogalerii.
 
29.5. - Výstava voříšků, psů bez PP a s PP. Nakonec se zúčastnila jen Kimmy. Dopadla výborně. Na výsledky můžete mrknout  do jejích úspěchů. :)
 
16.5. - Dnes se konal Klubový závod v poslušnosti v Blansku. Napřed to vypadalo, že nám nebude přát počasí, protože pršelo, ale nakonec přestalo, takže jsme cvičili bez deště. Pan rozhodčí byl velice příjemný a atmosféra byla také skvělá. V naší kategorii ( B psi se základní zkouškou ) nás nastoupilo 6. Když všichni odcvičili, začaly se sčítat body. Zjistilo se, že já se Šelbi a ještě další dvě závodnice máme stejný počet bodů. Pořadí měl rozhodnout aport, ale ten jsme měly všechny na plný počet bodů, tedy na 10. Takže o pořadí 1., 2. a 3. místo jsme si losovaly. Losování rozhodlo tak, že jsme se ze Šelbi umístili na krásném 2. místě. Dostaly jsme medaili a ještě pár dalších cen. S výsledkem jsem velice spokojená a na Šelbinku jsem moc pyšná. :) Kimmča se umístila na pěkném 4. místě.
 

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 

 
 24.4. - Jsme přihlášeni na Klubový závod v poslušnosti, který se koná 16.5.2009 v Blansku. Více na cvicak.net
 
Také se opět chceme přihlásit na výstavu voříšků, psů bez PP a s PP do Boskovic. Výstava se koná 29.5.2009. Více na www.vassboskovice.cz
 
18.4.2009 - Tak dnes byl den D, závod v Boskovicích. Kimmy se umístila na 3. místě a Šelbi na 4. místě z 9 účastníků v kategorii ZM. Byl to boj, ale nakonec jsme to zvládli :-)
 
7.4.- Kimmy i Šelbi jsou přihlášeny do Boskovic na Stopařský závod podle ZM bez obran, který se koná 18.4.2009. Do té doby budeme ještě pilně trénovat. :-) 
Více na http://www.kk-boskovice.estranky.cz/
 
4.4.- Tak dnes se Šelbi poprvé koupala. Moc se jí to líbilo :-)
 
22.3. - Na cvičáku se konala brigáda. Skáceli jsme dva stromy a odnosili dřevo a haluze. Ale ani pejsci nezaháleli, protože hned po brigádě jsme si zacvičili.

ObrazekObrazek

 

 21.3.2009 - Dnes se konal Pochod jarní přírodou v Jaroměřicích. Samozřejmě jsme se i s pesany zúčastnili. Šli jsme my a ještě pár kamarádů ze cvičáku, takže nás nakonec šla skupinka. Dali jsme si krásný okruh 7 km, tedy moc pěkná procházka. :))) V půli cesty jsme se občerstvili na kontrolním stanovišti a pokračovali dál v cestě. Na louce jsme nechali proběhnout a zařádit si pejsky, a když jsme dorazili do cíle, dostali jsme krásné pamětní listy a perníček. Psi sice nic nedostali, ale zase na druhou stranu strávili celé dopoledne na procházce se svými páníčky a psími kamarády. Myslím, že to pro ně byla ta nejhezčí odměna. :-)

Obrazek

14.3. - Přidány nové fotečky :-)
 
17.2.2009 - Kimmy má čtvrté narozeniny!!! Všechno nejlepší!

Obrazek

 12.2.2009 - Dnes to jsou již 4 roky od doby, kdy nás navždy opustila naše milovaná ovčanda Kony.
 
30.1. 2009 - Šelbinka byla na očkování. Byla moc hodná, taky jsem ji zvážila. Váží 29 kg, což je na její postavu ideální váha. Je to prostě moje šikulka :-)
 
 

Obrazek

(Léto 2008)
 
   Holky ve zdraví přežili Silvestr a už se těší na novou nadcházející kynologickou sezonu.
 
 
 
 
 

Obrazek

Přejeme všem krásný a úspěšný rok 2009!!!
 
 
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář